Zmajevi su danas na RSL stadionu u Salt Lake Cityju obavili još jedan trening u sklopu priprema za utakmicu trećeg kola grupe B Svjetskog prvenstva protiv Katara.
Kako su naveli iz Saveza, trening je protekao u odličnoj atmosferi, a reprezentativci su pokazali veliko zalaganje i motivaciju uoči odlučujućeg susreta za plasman u narednu fazu takmičenja. Stručni štab na čelu sa Sergejom Barbarezom nastavio je sa realizacijom planiranih aktivnosti.
Trening je bio zatvoren za javnost.
Sutra su na rasporedu službene medijske aktivnosti bh. tima. U 10:00 sati po lokalnom vremenu (19:00 po našem) igrači će na RSL stadionu u Salt Lake Cityju obaviti trening, dok će press konferencija biti održana u 18:45 (03:45 po našem) na Seattle stadionu.
U utorak poslije treninga Zmajevi lete za Seattle, gdje ih u srijedu čeka utakmica u 12:00 sati po lokalnom vremenu (21:00 po našem).
Osim puta od 2,50 sata avionom i još -1 sat vremenske razlike, u Seattleu ih čeka srećom nešto svježije vrijeme. Sa nekih 33-34 stepena celzijusa, prelaze na 29-30 stepeni i nešto ugodniju klimu. Ne čudi, Seattle je praktično na Pacifiku, 1300 km sjeverozapadno, dok je Salt Lake City u “pustinji”.
