ZLATIBOR - Tokom vikenda na Zlatiboru održan je Forum boksa, gdje su ispred Bokserskog saveza Republike Srpske i Upravnog odbora Saveza učestvovali Mirko Ždralo, Igor Ranković i Momir Brenjo.
Tokom diskusije o organizaciji Superlige Srbije, koja će startovati naredne sezone, ovi predstavnici su predložili da Republika Srpska ima i zvanično status jednog od regiona čiji će šampion imati pravo nastupa u plej-ofu ovog takmičenja.
Prijedlog iz Srpske je naišao na punu podršku učesnika foruma i odmah je usvojen, a u narednom periodu očekuje se i njegova zvanična potvrda.
To znači da će šampion Bokserske lige Republike Srpske od naredne sezone izboriti direktan plasman u plej-of Superlige Srbije.
-Ovo predstavlja veliko priznanje za boks u Republici Srpskoj i značajan korak ka još jačoj sportskoj saradnji, kao i novu priliku da naši klubovi i bokseri svoje kvalitete pokažu na najvišem nivou takmičenja, navose iz Bokserskog saveza Srpske.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.