Riječ je o vanrednoj primjeni sistema licenciranja za klubove koji iz nižeg ranga takmičenja žele izboriti nastup u elitnom rangu bh. fudbala.
Na sjednici su razmatrani zahtjevi tri kluba – BSK Banjaluka, Leotar Trebinje i Čelik Zenica.
Nakon razmatranja dostavljene dokumentacije, Prvostepena komisija jednoglasno je donijela odluku da se licenca za nastup u WWin ligi BiH za sezonu 2026/27 izda NK Čelik Zenica, dok su zahtjevi BSK Banjaluka i Leotar Trebinje odbijeni.
Iz NS/FS BiH saopšteno je da klubovi imaju pravo žalbe Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova u roku od osam dana od dana prijema odluke.