Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je javnosti robote Milutina i Dragutina, koje je opisao kao „srpske robote“ odjevene u narodnu nošnju sa šajkačama na glavi. Kako je rekao, roboti su programirani da plešu tradicionalno kolo Moravac, a tom prilikom pozvao je građane na skup koji će biti održan 27. juna ispred Narodne skupštine u Beogradu.
Predstavljanje robota koji plešu kolo
Vučić je robote, slične onima koji su ga nedavno dočekali u Kini, predstavio kao svoje prijatelje, ističući da Moravac plešu „čak i bolje“ od njega.
@jasamaleksandar Moravac? Roboti su bolji od mene, mnogo... #srbija🇷🇸 #jasamaleksandar #srbijapobedjuje #beograd #buducnostsrbije ♬ original sound - Ja sam Aleksandar
„Poštovani građani, ovo su Milutin i Dragutin, moja dva prijatelja. Naši, srpski roboti. Sve je tu: nošnja, šajkača i Moravac, koji plešu mnogo bolje od mene“, rekao je Vučić.
Nakon toga je pokušao zaplesati s njima te se našalio na vlastiti račun riječima: „Ništa mi ne ide.“
Poziv na skup za „modernu i tradicionalnu Srbiju“
Vučić je najavio da će se roboti pojaviti i na skupu zakazanom za 27. juni u 18 sati.
Poručio je da je cilj okupljanja promoviranje zajedništva, očuvanje tradicije i izgradnja „moderne Srbije“.
„Posebno pozivam mlade jer vi ste ti koji trebate voditi zemlju u budućnosti“, rekao je, dodajući da je potrebno jačati jedinstvo, međusobno poštovanje i poštovanje prema starijima.
Na kraju je naglasio:
„Ne smijemo dijeliti zemlju. Naša Srbija mora biti moderna zemlja, ali i zemlja koja čuva svoju tradiciju.“