Kako se navodi, posao između klubova je praktično završen i očekuje se da će transfer biti finaliziran već ovog vikenda, čime bi City dobio jedno od najskupljih pojačanja u novijoj historiji.
Ukupna vrijednost transfera mogla bi dostići čak 130 miliona funti (oko 150 miliona eura), uz dodatke i bonuse, što ovaj posao svrstava među najveće ovog ljeta.
BREAKING: Elliot Anderson to Manchester City, here we go! Deal in place between the clubs, fee up to £130m.#MCFC sources confirm agreement now done after talks at final stages as reported last week.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 25, 2026
Anderson asked Forest today to go and leave the club. Medical in the US. pic.twitter.com/9lWGxWyS3w
Tako će City srušiti rekord po visini obeštećenja koje plaća za jednog igrača, pošto je dosad rekord držao Jack Grealish, koji je Aston Villi plaćen 117,5 miliona eura.
Anderson je, prema navodima, zatražio odlazak iz Nottingham Foresta, a medicinski pregled će obaviti u SAD-u gdje se trenutno nalazi.
Ako sve bude završeno prema planu, Manchester City će još jednom potvrditi status kluba koji ne štedi u borbi za najveće trofeje.
(Vijesti.ba)