ФИФА је послала писмо свим својим чланицама, у коме је истакнуто да је Непал суспендован до даљег и да је изгубио сва своја права.
Репрезентација Непала, као и клубови из ове земље, више немају права учешћа у међународним такмичењима док суспензија не буде укинута, а такође и њихови чланови не могу да користе програме развоја, курсеве или обуке ФИФА или Азијске фудбалске федерације (АФЦ).
Свим чланицама је истакнуто да је забрањен било какав даљи контакт са Непалом док траје суспензија.
Иако није прецизирано шта је разлог овакве радикалне одлуке ФИФА, наводи се да је суспензија Непалу дошла због мијешања политике у спорт, односно једног од тијела за спорт у Непалу у рад Фудбалског савеза Непала.
()
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу .