Čelnik SNSD-a Milorad Dodik oglasio se na društvenim mrežama gdje je reagovao na jučerašnje gostovanje predsjednika SDA Bakira Izetbegovića u Plenumu na FTV.
Naveo je kako se Izetbegović "ohrabrio da mu prijeti", a da je on otporan na prijetnje.
"Bakir se sinoć u svom strahu ohrabrio da mi prijeti. Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem.
Бакир се синоћ у свом страху охрабрио да ми пријети.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Отпоран сам на пријетње, али не волим недоречене ствари.
Зато сам позвао Бакира да ми каже у чему је његов проблем.
Рекао је да ће позвати у 13 часова.
Вјерујем да ће до тада смислити одговор, прије свега себи, и спремити… pic.twitter.com/rOIc0eEKBC
Rekao je da će pozvati u 13 časova. Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora", napisao je Dodik.
"Na kraju krajeva ta stvar je silom riješena. Pravosuđe i međunarodna zajednica će na kraju krajeva morati da primijene zakon, Dejtonski mirovni sporazum i Ustav BiH. Bez jasne vladavine zakona koja se odnosi na svakog pojedinca, uključujući i njega (op.a. Dodika), neće ova zemlja na zelenu granu. Ja se nadam, kao što rekoh, da će to konačno i narod u RS shvatiti, pa da će ovako kao što je Orban otišao, otići i Dodik jednog dana", rekao je Izetbegović.