Dedić se oporavlja od povrede kvadricepsa zbog koje nije igrao protiv Katara, a upravo je zbog toga i ostao duže od ostalih u Seattleu.
To je iskoristio i da danas u ovom gradu obavi džuma namaz, a za Klix.ba je potvrdio da je ostao u Seattleu kako bi sanirao povredu.
Nakon što je napustio bosansku džamiju u Seattleu, okupirali su ga navijači Bosne i Hercegovine, koji su željeli da se fotografišu s bekom Zmajeva i dobiju autogram.
Očekuje se da će Dedić biti spreman za utakmicu šesnaestine finala Svjetskog prvenstva protiv Amerike. Utakmica se igra u noći sa srijede na četvrtak od dva sata.