Planirani iznos emisije je bio 50 miliona, a na aukciju su stigle ponude vrijedne 58,3 miliona KM.
Ipak, Vlada je ovaj put odlučila da ne prihvati sve pristigle ponude, te se zadužila 48,8 miliona.
Ovi zapisi na naplatu dospijevaju za godinu dana.
Pored toga, Vlada je donijela odluku i o novoj emisiji obveznica u iznosu od 50 miliona.
Međutim, ostavila je i prostor da se zaduži iznad tog iznosa i to do 50 odsto, piše Capital.
Podsjećamo, Narodna skupština Republike Srpske je prošle sedmice po hitnom postupku usvojila izmjene odluke o dugoročnom zaduživanju Srpske za 2026. godine kojom je dozvoljeno zaduženje povećano za 804 miliona KM, odnosno na 2,5 milijarde KM.
(BN) Foto: BN