Reprezentacija Engleske propustila je priliku da već nakon drugog kola osigura prvo mjesto u grupi L Svjetskog prvenstva.
Gordi Albion odigrao je bez golova protiv Gane, a nakon utakmice kapiten Harry Kane nije skrivao razočaranje zbog propuštene šanse za pobjedu.
"Imao sam veliku priliku"
Napadač Engleske bio je jedan od najopasnijih igrača svoje ekipe, ali nije uspio pronaći put do mreže raspoloženog Benjamina Asarea.
Posebno je žalio za situacijom iz završnice susreta kada je imao priliku donijeti tri boda svojoj reprezentaciji.
rekao je Kane.
Posebne pohvale za Parteyja
Kapiten Engleske posebno je izdvojio vezistu Gane Thomasa Parteyja, koji mu tokom većeg dijela utakmice nije dopuštao mnogo prostora.
Kane je priznao da je afrička selekcija odigrala vrlo disciplinovano u defanzivi.
Engleska i dalje drži sve u svojim rukama
Uprkos remiju, Kane smatra da nema razloga za paniku u engleskom taboru.
Engleska nakon dva kola ima četiri osvojena boda i u posljednjem kolu protiv Paname sama odlučuje o svojoj sudbini.
Pobjeda bi timu Thomasa Tuchela gotovo sigurno donijela prvo mjesto u grupi i povoljniji žrijeb u nokaut fazi.
"Postoje dva turnira"
Kane je otkrio i način na koji reprezentacija Engleske gleda na Svjetsko prvenstvo.
Ipak, remi protiv Gane pokazao je da Englesku ne očekuje lagan put ni protiv nominalno slabijih protivnika.
To je na vlastitoj koži najbolje osjetio upravo Harry Kane, koji je veći dio utakmice proveo pod budnim okom Thomasa Parteyja i odbrane Gane, koja je uspjela zaustaviti jednog od najboljih napadača današnjice.