Engleska je u posljednjem kolu imala sve u svojim rukama. Bila je prva na tabeli i igrala je protiv najslabije reprezentacije u grupi, one koja se već oprostila od takmičenja.
U prvom poluvremenu Engleska je dominirala, ali nije mnogo prikazala pred protivničkim golom. Napadali su, ali bez furioznog pritiska.
Duel je otvoren s dva odlična pokušaja Marcusa Rashforda i Bukaya Sake, ali je u oba navrata golman Paname odbranio.
Do odlaska na odmor još je Rashford sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali pored gola Paname. Bez pogodaka otišlo se na poluvrijeme.
No, u nastavku druga priča. Engleska je dodala "gas" i riješila utakmicu s dva brza gola.
Igrao se 62. minut kada je Jude Bellingham lijepo pogodio nakon kornera. Lopta mu je pala na nogu i zakucao ju je u protivničku mrežu.
Pet minuta kasnije u sve se uključio i Harry Kane, koji postiže gol glavom, za ovjeru trijumfa Engleske. To je za najboljeg strijelca u historiji Engleske treći gol na ovom Mundijalu.
Englezi su do kraja utakmice napadali, ali bez ikakvog pritiska i srljanja prema protivničkom golu, tako da je ostalo 2:0.
Engleska je sa sedam osvojenih bodova osvojila grupu i imat će povlašten položaj jer će igrati protiv neke od trećeplasiranih selekcija. To se još uvijek ne zna jer nisu poznati svi učesnici nokaut-faze.
Rezultat i strijelci:
Panama - Engleska 0:2 (Bellingham 62', Kane 67')
Tabela: