Ljeto je pokazalo svoje pravo lice. Plaža kod Zelenog mosta puna je kupača. U vodi traže osvježenje, u hladu predah, a oni najmlađi koriste svaki trenutak za igru. Dok je u centru grada teško pronaći zaklon od sunca, uz Vrbas se, kažu, mnogo lakše diše.
Već od jutarnjih časova veliki broj građana spas od vrućine pronašao je uz rijeku Vrbas. Jedni se kupaju, drugi odmaraju u hladu drveća, dok su neki ovaj sunčan dan iskoristili za šetnju uz rijeku. Iako sunce nemilosrdno prži, ovdje je atmosfera znatno prijatnija. Zvuk rijeke i nešto niža temperatura uz vodu čine da se vrućina mnogo lakše podnosi nego na usijanom gradskom asfaltu.
Građani poručuju da je Vrbas ovih dana najbolje mjesto za predah i bijeg od ljetnih vrućina, pa ne čudi što su upravo plaže uz rijeku i uređene staze ovih dana najposjećenija mjesta u gradu.
Dolazak na Vrbas oprobani je način građana da pobjegnu od sparine koja je ovih dana zahvatila grad.
Ljekari savjetuju dovoljno tečnosti, izbjegavanje boravka na suncu u najtoplijem dijelu dana i što više vremena u hladu. Ako je suditi po prizorima sa obale Vrbasa, Banjalučani će provesti i naredne vrele dane uz rijeku i u debelom hladu.
(BN) Foto: BN