On je istovremeno naveo da će se saradnja Teherana sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju (IAEA) nastaviti u skladu sa postojećim procedurama, odlukama iranskog parlamenta i Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana.
Kako prenosi IRNA, Bagei je rekao da Iran tokom nedeljnih razgovora sa američkom stranom u švajcarskom odmaralištu Birgenštoku nije vodio pregovore o nuklearnom programu i da nije prihvatio nikakve nove obaveze.
Prema njegovim rečima, saradnja Irana sa IAEA energiju nastaviće se u skladu sa obavezama koje proizlaze iz Sporazuma o garancijama, kao i odlukama iranskog parlamenta i Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost.
Agencija IRNA, pozivajući se na izvore upoznate sa pregovorima, prenela je da tokom jučerašnjih razgovora nije bilo pregovora o iranskom nuklearnom programu, niti je Teheran prihvatio bilo kakve nove obaveze u vezi sa tim pitanjem.
Ranije danas, potpredsednik SAD Džej Di Vens izjavio je da je Iran pristao da pozove u svoju zemlju inspektore IAEA.
"To je velika prekretnica za američki narod. Postavljen veoma dobar temelj za konačni sporazum", rekao je Vens i dodao da je to ogroman korak ka denuklearizaciji Irana.
(Tanjug) Foto: AP