Zmajevi su danas danas u Salt Lake Cityj odradili trening u sklopu priprema za utakmicu 1/16 finala Svjetskog prvenstva sa SAD-om.
Na treningu je podršku stručnom štabu i igračima pružio i predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković.
Uoči treninga predstavnicima medija obratili su se reprezentativci Armin Gigović i Dennis Hadžikadunić.
Gigović je između ostalog izjavio:
"Veoma je lijep osjećaj izboriti plasman u narednu fazu ovog takmičenja. Imali smo malo vremena da se odmorimo i sada se maksimalno fokusiramo na utakmicu protiv Amerike. Naravno da nam je cilj pobjeda. Neće biti lako, odradili su dobar posao u grupnoj fazi, ali spremni smo i mi."
Hadžikadunić je rekao:
"Situacija je odlična. Pobijedili smo Katar i izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. Svi smo sretni što smo prošli grupnu fazu. Sad slijedi utakmica u kojoj ili pobijediš ili ispadneš. Mi ćemo dati 100 posto od sebe da pobijedimo."
U borbi za mjesto među 16 najboljih selekcija svijeta Zmajeve očekuje izuzetno težak izazov protiv jednog od domaćina prvenstva, selekcije Sjedinjenih Američkih Država.
Susret Bosne i Hercegovine i SAD-a igra se 2. jula u 2:00 sati u Santa Clari, a pobjednik ovog duela izborit će plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.
