Apelujemo na poslodavce da, prije svega, obezbijede dovoljne količine pitke vode, češće pauze za odmor u rashlađenim ili zasjenjenim prostorijama, te preraspodjele radno vrijeme kako radnici ne bi radili u najtoplijem dijelu dana.
Ovaj poziv uputili su iz Saveza sindata Republike Srpske i to poslodavcima čiji radnici rade na otvorenom iz razloga što se narednih dana očekuju veoma visoke temperature.
-Tokom velikih vrućina, najugroženiji su radnici koji rade na otvorenom i to građevinski radnici, radnici u komunalnim djelatnostima, šumarstvu, poljoprivredi i saobraćaju, kao i svi radnici koji rade u zatvorenim prostorijama bez adekvatne ventilacije i rashladnih sistema – poručuju iz Saveza sindikata Srpske i dodaju kako svake godine ukazuju da je u Srpskoj neophodno sistemski urediti ovo pitanje, kako bi se spriječile zdravstvene posljedice i povrede na radu.
Ističu kako će inicirati donošenje zakonskih i podzakonskih akata koji uređuju pitanje rada na izrazito u Srpskoj. O tome će početkom jula razgovarati sa predstavnicima relevantnih institucija, u cilju donošenja konkretnog zakonskog rješenja.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.