Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine vratila se u trenažni proces nakon dva dana zasluženog odmora, koji je uslijedio poslije pobjede nad Katarom i osiguranog plasmana u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Izabranici Sergeja Barbareza ponovo su na okupu u bazi naše selekcije u Solt Lejk Sitiju (Salt Lake City), gdje su u sjajnom raspoloženju odradili prvi trening pred predstojeći ispit protiv domaćina Sjedinjenih Američkih Država.
Prije treninga medijima se obratio reprezentativac Bosne i Hercegovine Dennis Hadžikadunić, koji je govorio o atmosferi u taboru Zmajeva nakon plasmana u osminu finala Svjetskog prvenstva.
- Situacija je odlična. Pobijedili smo Katar i izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. Svi smo sretni što smo prošli grupnu fazu - rekao je Hadžikadunić.
Govorio je i o tome kako je ekipa proslavila veliki uspjeh.
- Atmosfera je bila vrhunska. Ispisali smo historiju, svi smo pjevali i uživali u ovim slobodnim danima. Zaista je bilo prelijepo.
Na pitanje o očekivanjima pred duel osmine finala, bh. defanzivac je bio jasan.
- To je utakmica u kojoj ili pobijediš ili ispadneš. Mi ćemo dati 100 posto od sebe da pobijedimo.
Reporter "Avaza" podsjetio ga je na suze nakon poraza od Ukrajine u baražu za Evropsko prvenstvo, te ga upitao kakve emocije sada osjeća.
- Iza nas je nekoliko teških godina, zato je sada osjećaj još ljepši kada napravite ovakav uspjeh za domovinu i ekipu. Zaista sam ponosan na ono što smo uradili.
Hadžikadunić se osvrnuo i na komentare onih koji potcjenjuju reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
- Oni mogu pričati šta god žele. Mi smo fokusirani na sebe i radimo ono u čemu smo najbolji. Vidjet ćemo ko će biti bolji tog dana, a nadam se da ćemo to biti mi.
Za kraj je govorio i o pritisku koji očekuje domaćina turnira.
- Pritisak je na njima. Igraju pred svojim navijačima, u svojoj državi, tako da je veći teret na njihovim leđima.