NjUJORK - Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika u prvoj rundi NBA drafta, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
- Ovaj izbor mi mnogo znači i predstavlja odskočnu dasku za budućnost. Međutim, jasno je da je ispred mene još mnogo rada – izjavio je Dibantsa.
Američki mediji podsjećaju da je Vašington tek treći put u istoriji imao pravo prvog izbora na NBA draftu, nakon 2001. i 2010. godine.
Velika očekivanja u Vašingtonu
- Znam koliko su navijači gladni uspjeha. Tim ima veoma talentovano mlado jezgro i veliki potencijal. Vjerujem da mogu da pomognem ekipi. Sa Treom Jangom, Entonijem Dejvisom i iskusnim igračima uz mlade snage, mislim da možemo da napravimo velike stvari – rekao je novi košarkaš Vašingtona.
Dibantsa (19) je prošle sezone na Univerzitetu Brigam Jang (BYU) u prosjeku bilježio 25,5 poena, 6,8 skokova i 3,7 asistencija po utakmici.
Poznati i ostali visoki izbori
NBA liga je navela da je Juta sa druge pozicije izabrala Derina Pitersona, dok se Memfis odlučio za Kamerona Buzera.
Čikago je sa četvrte pozicije izabrao Kejleba Vilsona, dok su se Los Anđeles Klipersi sa petog mjesta odlučili za Kitona Vaglera.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.