ČAJETINA – Golman Borca Damjan Šiškovski zadovoljan je izdanjem Banjalučana u drugoj kontrolnoj utakmici na Zlatiboru u kojoj je savladan šampion Crne Gore Sutjeska.
FAKTI
- Golman već dvije godine u Borcu
- Banjalučani na pripremama do 30. juna
- Naredni rival IMT
Poslije visokog trijumfa u prvom kontrolnom duelu u kojem su "crveno-plavi" savladali Jedinstvo Puteve iz Užica sa 8:0 sada su pobijedili Nikšićane sa minimalnih 1:0, a jedini pogodak postigao je Luka Juričić u 60. minutu iz penala.
Ovaj susret Banjalučani su počeli u sastavu: Šiškovski, Jakšić, Saničanin, Paskval, Erera, Ogrinec, Radošević, Savić, Hiroš, Hrelja i Juričić.
- Nikšićani su bili mnogo jača provjera nego ona prva, jer smo igrali protiv šampiona Crne Gore, tako da moramo biti zadovoljni i minimalnom pobjedom. Najvažnije je da smo se dobro istrčali i da se niko nije povrijedio – naglasio je Šiškovski, koji je član banjalučkog kluba postao prije dvije godine.
Naglasio je da pripreme protiču u najboljeg redu i da su svi zadovoljni do sada urađenim.
- Radimo žestoko, ali znamo šta nas očekuje u narednim mjesecima. Bez napornog rada nema ni rezultata. Naročito mi golmani moramo puno da treniramo, da bismo bili potpuno spremni, ali kada imaš cilj ništa nije teško – nastavio je Šiškovski.
Iskusni čuvar mreže je rekao da ih dobri rezultati u pripremnom periodu neće zavarati i da je pred njima još mnogo rada da dođu do željene forme za narednu sezonu.
- Ništa ne smijemo prepustiti slučaju i želimo da ponovo ostvarimo zacrtane ciljeve – dodao je Šiškovski.
Naredni kontrolni meč na Zlatiboru Banjalučani će odigrati 26. juna, kada će im rival biti beogradski IMT, dok će boravak u Srbiji biti zaključen susretom sa ruskim Ahmatom 29. juna.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.