ZENICA – Doskorašnji prvotimac Rudar Prijedora Andres Mohedano potpisao je dvogodišnji ugovor sa povratnikom u Premijer ligu BiH, Čelikom iz Zenice.
Ovaj klub je dobio licencu na Prvostepenoj komisiji za licenciranje Fudbalskog saveza BiH i odmah je kreuo u akciju stvaranja igračkog kadra za nastup u eliti. Tako je još ranije među zeničke “crveno-crne“ stigao dosadašnji vezni fudbaler Sloge Meridian Albin Omić, dok je danas predstavljen još jedan igrač sredine terena.
Riječ je o dojučerašnjem prvotimcu Rudar Prijedora, Špancu Andresu Mohedanu, koji je u sezoni iza nas odigrao 32 premijerligaška meča i postigao pet golova. Među "rudare" je prošlog ljeta stigao iz Intera d'Eskaldes iz Andore, sa kojim je zaigrao u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
- Velika mi je čast da se pridružim klubu tako bogate istorije kakvu ima Čelik. Dolazim sa velikim entuzijazmom, snažnom radnom etikom i željom da dam svoj doprinos ekipi. Želim da se zahvalim klubu na ukazanom povjerenju. Daću svoj maksimum na terenu i van njega. Znam šta predstavlja ovaj grb i prihvatam ovaj izazov s velikom odgovornošću i motivacijom - riječi su Španca koji je sa Čelikom potpisao dvogodišnji ugovor.
****
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.