Na Trgu bana Jelačića u Zagrebu brojni navijači Bosne i Hercegovine su proslavili pobjedu "Zmajeva" nad Katarom, a slavlje je nastavljeno i nakon završetka utakmice uz baklje i pjesmu.
Utakmicu su na glavnom zagrebačkom trgu pratili i lokalni stanovnici te turisti, koji su svjedočili navijačkoj atmosferi bh. pristalica nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.
Tokom slavlja došlo je i do neobičnog prizora, kada je jedan od navijača skočio u fontanu Manduševac.
Na Trgu bana Jelačića i ranije su organizovana zajednička praćenja utakmica "Zmajeva" na Svjetskom prvenstvu, dok se istovremeno u Bosni i Hercegovini prate i nastupi nogometne reprezentacije Hrvatske.