LION - Košarkaši bijeljinskog Radnika do 18 godina odbranili su pehar na "Turniru talenata" u Lionu. Uspješni u tom francuskom gradu bili su i njihovi sugrađani iz ekipe Feniksa do 13 i 15 godina, koji će se kući vratiti sa dva bronzana odličja.
Izabranici Igora Mihajlovića ostvarili su maksimalan učinak - u šest utakmica ostvarili su svih šest pobjeda.
- Prvo hoću da pohvalim moje momke na sjajnom ponašanju. Osvjetlali su obraz na terenu i van terena. Čestitam im na trijumfu, odbranili smo titulu. Odigrali su šest utakmica i svih šest dobili, što nije nimalo lako po ovakvoj vrućini. Svaka im čast, dali su stvarno sve od sebe. Nadam se da će sva djeca pamtiti ovo naše putešestvije. Svake godine ide sve više djece, što znači da radimo dobar posao. Mislim da će narednih godina biti sve bolje i bolje - istakao je trener Radnika.
Mladi strateg timova Feniksa do 13 i 15 godina, Damir Beogović bio je zadovoljan učinkom obje svoje selekcije.
- Bilo je dobro, obje ekipe su dale svoj maksimim. U nekim utakmicama nismo imali sreće, možda se malo nismo ni snašli. Idemo dalje, ovo je za nas sjajna škola i veliko iskustvo. Svi klinci su dobili šansu. Kada smo dobili poziv, rekli su nam da je ovo turnir prijateljstva. Tako smo mu i pristupili. Svako dijete je dobilo svoje minute i određenu ulogu - rekao je Begović.
Od klubova iz Srpske, pored Radnika i Feniksa učestvovali su i dobojski Findo, te Glasinac sa Sokoca. Dobojlije u kategorijama do do 13 i 15 godina, te i Sokočani do 15 godina nisu prošli grupnu fazu. Ekipa Finda do 18 godina zauzela je četvrto mjesto, dok su njihovi vršnjaci iz ekipe Glasinca sa Sokoca eliminisani u grupnoj fazi.
Djeca uživala na turneji
Četiri ekipe iz Srpske nisu samo nastupale na prestižnom turniru u Lionu, već su posjetili i Lido di Jezolo u Italiji, te švajcarsku Ženevu.
Kupanje, dobra zabava, odnosno druženje i obilazak ovih gradova upotpunili su lijepih sedam dana, koje će ovi momci zauvijek pamtiti.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.