Nakon utakmice protiv Katara obratio se Amar Memić koji je ušao u 46. minuti.
"Nevjerovatno, ovdje pred domaćom publikom kući, a u Americi. Nevjerovatan osjećaj, ponosan na sebe, na momke i cijelu državu. Ovo je nevjerovatno šta se može doživjeti, zahvalan sam svima", rekao je Memić.
"Veliko hvala na podršci, želimo podršku i u sljedećoj utakmici, idemo dalje pisati historiju i mislim da to možemo", kazao je.
[related]1013945[/related]
Memić je istakao da priželjkuje SAD u šesnaestini finala i to jer želi da naši navijači nadmaše njihove te da to bude domaći susret za nas.
"Ja bih volio da to bude Amerika, da probamo da nadmašimo njihovo navijanje i da tu budemo domaći, ali ko god bude mislim da možemo dati maksimum", istakao je Memić.
Zmajevi su večeras imali ogromnu podršku, kako od onih sretnika na tribinama stadiona u Seattleu, tako i od stotina hiljada navijača koji su susret pratili na trgovima, u domovima i ugostiteljskim objektima širom domovine i koji po svemu sudeći večeras neće spavati zbog historijskog uspjeha naših Zmajeva.