Kerim Alajbegović je proglašen za najboljeg igrača večerašnje utakmice.
Alajbegović je u 28. minutu postigao pogodak za vodstvo naše reprezentacije.
Tokom cijelog susreta bio je veoma raspoložen u ofanzivnim akcijama, stvarajući probleme protivničkoj odbrani, dok je istovremeno dao značajan doprinos i u defanzivnim zadacima.
Njegova energija, borbenost i pogodak bili su dovoljno uvjerljivi da ponese priznanje za najboljeg igrača utakmice.
Nakon meča obratio se pred kamerama Arene Sport.
"Nisam puno razmišljao, lopta mi je fino legla. Mislim da je bio dobar gol. Dobro smo ušli u utakmicu, malo smo pali, ali smo odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme. Poslije je bilo vruće, dobro izašli na kraju", rekao je Alajbegović.
Zmajevi su večeras imali ogromnu podršku, kako od onih sretnika na tribinama stadiona u Seattleu, tako i od stotina hiljada navijača koji su susret pratili na trgovima, u domovima i ugostiteljskim objektima širom domovine i koji po svemu sudeći večeras neće spavati zbog historijskog uspjeha naših Zmajeva.