Nakon što je Nogometni klub Čelik Zenica dobio licencu za nastup u WWin Premijer ligi Bosne i Hercegovine za sezonu 2026/27, za komentar smo kontaktirali i kapitena crno-crvenih Kenana Horića.
Iskusni defanzivac nije krio zadovoljstvo odlukom Prvostepene komisije za licenciranje N/FS Bosne i Hercegovine, istakavši kako je riječ o potvrdi kvalitetnog rada svih struktura unutar kluba.
– Ovo je potvrda profesionalnosti i dobrog rada Uprave. Jedna dodatna satisfakcija za sve nas u Klubu – izjavio je Horić za Sport bez cenzure.
Kapiten zeničkog premijerligaša naglasio je kako će pozitivna odluka imati značajan utjecaj i na samu ekipu uoči početka priprema za novu sezonu.
– Bliži nam se i prozivka te ćemo se i mi igrači bolje osjećati kada znamo da smo definitivno tamo gdje i pripadamo – poručio je Horić.
Dobijanje licence predstavlja još jednu važnu potvrdu stabilizacije NK Čelik, koji se nakon povratka u Premijer ligu Bosne i Hercegovine nastavlja razvijati na sportskom, organizacionom i administrativnom planu.
Na Bilinom polju sada se okreću pripremama za novu sezonu, a navijači s velikim optimizmom očekuju povratak crno-crvenih među najbolje bh. klubove.
Autor: sportBC.ba
