BANjALUKA - OFK Spartak 2013 od prije nekoliko dana postao je član juniorske Premijer lige BiH pošto je u finalu odigranom u Doboju savladao Hercegovac iz Bileće sa 10:0.
FAKTI
Žele sa seniorima u viši rang
Seniorke igraju u eliti
Vizija braće Vrhovac
Tako se sve više isplađuje vizija, koju su 2013. godine započela braća Vrhovac, Aleksandar kao predsjednik Spartaka i Igor kao direktor kluba.
- Nadali smo se da će ispasti ovako, mada su nam se mnogi smijali. Sada smo ponosni na ostvareno i nećemo na ovom stati. Sada u klubu imamo više od 500 djece sa kojima radim 13 trenera u svom starosnim kategorijama. Ponosni smo na taj broj, a razlog tome je možda što radimo drugačije. Imamo drugačiji pedagoško-psihološki pristup, razlikuje se pristup radu i metodici, a cilj je učenje na osnovu grešaka. Ne treba zaboraviti ni da naše seniorke igraju već dvije sezone Premijer ligu BiH, do su se seniori do posljednjeg kola borili za plasman u Drugu ligu Republike Srpske. Nismo uspjeli, ali idemo dalje. Sada smo okrenuti da zajedno sa banjalučkom Budućnosti napravimo projekat, čiji je cilj da osnažimo ovaj klub. Napravićemo teren sa vještačkom travom i sigurno je da će doći do omasovljenja škole fudbala - naglasio je Igor Vrhovac.
Superiorni juniori
Juniori su bili superiorni u Omladinskoj ligi, grupa zapad.
- Koliko smo bili bolji od ostalih govori podataka da smo na 30 utakmica postigli 154 gola i drugoplasiranom Rudaru iz Kamengrada smo odmakli deset bodova. Potom su u polufinalu savladali Tekstilac iz Dervente poslije dvomeča. U gostima smo slavili sa 2:1, a na našem terenu je bilo 1:1, a onda smo u finalu bili ubjedljivi protiv Bilećana. Ponosni smo na ovu ekipu u kojoj je bilo i nekoliko kadeta. Jedino za čim možemo žaliti u ovoj sezoni što seniori nisu uspjeli da se dočepaju Druge lige, ali ništa zato. Bila im je ovo prva sezona u Trećoj ligi, grupa zapad i vjerujem da će naredna biti uspješnija. I u njoj će nam biti prioritetan cilj afirmacija mladih fudbalera - nastavio je Vrhovac.
Uz ozbiljan i temeljit rad sa svim starosnim kategorijama u OFK Spartaku 2013 su ponosni na turnir koji organizuju svake godine.
- Na njemu su nastupili oni najmlađi od 2015. do 2019. godišta u pet starosnih kategorija. Cilj nam je da na ovoj smotri iz godine u godinu dovodimo što veće klubove i poznatija fudbalska imena da budu promotori turnira. I mi svake godine učestvujemo na velikom broju turnira. Eto samo u posljednja tri mjeseca bili smo na turnirima u Beču, Medulinu, Beogradu, Novom Sadu... - dodao je Igor Vrhovac.
Kadeti prvaci BiH
U finalu Omladinske lige BiH za kadete OFK Spartak 2013 je savladao Igman Ilidžu sa 4:1 i tako postao prvak u ovoj starosnoj kategoriji. U finalu odigranom u Tomislavgradu Banjalučani su titule došli pogocima dvostrukog strijelca Andreja Beleševića, te Alekse Lakića i Pavla Barovića, dok je jedini pogodak za Igman postigao Nadir Pašić.
- I ova generacija je sjajna. Bili smo prvo najbolji u Omladinskoj ligi grupa zapad, a onda smo u polufinalu u dvomeču savladali Zvijezdu 09. Pobijedili smo na našem terenu sa 1:0, a onda je u etno-selu Stanišići bilo 3:3 i plasirali smo se u finale. Ponosni smo što je u ovoj ekipi za koju igraju fudbaleri rođeni 2009 i 2010. godine bilo i mlađih, 2011, pa čak i 2012. godište - rekao je direktor Spartaka 2013 Igor Vrhovac.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.