Na prostoru gdje su istorijska dešavanja toliko intenzivna proslaviti 100 godina postojanja nije mala stvar. Јoš je značajnije ako se radi o sportskom kolektivu kakav je Fudbalski klub Sloga.
Tokom vijeka postojanja Sloga je imala rezultatskih posrtanja. Bez obzira na to, Gornji Podgradci su oduvjek bili uz svoj klub.
- Kada sam došao za predsjednika Savjeta mjesne zajednice dobio sam dopis da klub loše stoji i da će se ugasiti. Mjesna zajednica je preuzela klub i održali smo ga. I evo slavimo 100 godina postojanja, veliki jubilej ne samo za sport, već i za mjesto i cijelu Srpsku - izjavio je Zvjezdan Panić, predsjednik Savjeta mjesne zajednice Gornji Podgradci.
Obilježavanju velikog jubileja prisustvovali su srpski član Predsedništva Željka Cvijanović i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik koji su obećali i pomoć kako bi se Sloga vratila na stare staze sportske slave.
- Mi ćemo kao podršku za naredna takmičenja dati 60 hiljada maraka, a ako se odluče za viši rang takmičenja može se očekivati i pomoć gradonačelnika - istakao je Dodik.
Srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović naglasila je da je dobro što lokalna i republička vlast žele da pomognu sportskim klubovima.
- Ovo nije priča samo o jednom sportskom kolektivu. Ovdje se radi o generacijama koje su stasavale i kroz sport usvajale važne životne lekcije o pobjedi, porazu, trudu, zalaganju. FK Sloga Dipo nije samo fudbalski klub, to je mjesto gdje se okupljaju i mladi i stari, jedni na terenu, a drugi na tribinama - naglasila je Cvijanovićeva.
Tokom akademije najzaslužnijima za razvoj Sloge uručena su priznanja, a predstavljena je i monografija i dokumentarni film o prvih Sloginih stotinu godina.