Pogotke za Vatrene postigli su Petar Sučić i Nikola Vlašić, a nakon utakmice zadovoljstvo zbog ostvarenog cilja nisu krili ni selektor Vatrenih Zlatko Dalić, kao ni reprezentativci Mateo Kovačić i Nikola Vlašić.
Dalić je istakao da je njegova ekipa odigrala najbolju utakmicu od početka Mundijala te naglasio da je Hrvatska ponovo izgledala onako kako je navikla svoje navijače prethodnih godina.
"Velika pobjeda. Šest bodova. Teška utakmica protiv protivnika koji igra jako dobro. Promijenili smo taktiku i način igre i bilo je sjajno. Ono što smo danas pokazali jest to da smo se vratili na stare postavke kao i prethodnih devet godina. To je to. Prve dvije tekme sam bucao, ali ovo je bila prava Hrvatska. Napravili smo svoj cilj, prošli smo grupu. Danas se vraćamo u kamp i spremamo se za sljedeću utakmicu."
Selektor Hrvatske je potom poručio da je od prvog dana vjerovao u svoju ekipu, ali je upozorio da sada nema mjesta euforiji.
"Rekao sam dečkima da u njih vjerujem. Vjerujem u ono što mi radimo, a oni su mi uzvratili. Sve je bilo dobro. Normalno da protivnik složi pokoju šansu, da padneš. Moramo ostati čvrsto na nogama. Zaboraviti pobjedu, okrenuti se sljedećoj utakmici. Nema mjesta euforiji, moramo mirno stati na loptu i idemo dalje."
Mateo Kovačić smatra da Hrvatska iz utakmice u utakmicu podiže nivo igre, ali vjeruje da ova reprezentacija može još mnogo više pokazati:
"Teška utakmica. Zabili smo prvi gol što smo htjeli, pa primimo iz prekida pa se sve malo zakomplicira. Na kraju smo zabili drugi gol i slavili. Dobra pobjeda, iako još nismo ondje gdje trebamo biti. Dižemo se iz utakmice u utakmicu i to je najbitnije."
Iskusni vezista naglasio je kako je prolazak grupne faze bio prvi veliki cilj na ovom prvenstvu:
"Znali smo da trebamo biti čvrsti iza i naprijed konkretniji. Na kraju smo zabili gol iz kornera i mislim da je pobjeda zaslužena. Sve je sada ljepše i lakše se diše. Bilo je najbitnije proći grupu, koja nije bila laka, možda i jedna od težih. Manje-više uvijek imamo teške grupe. Prošli smo i idemo dalje."
Strijelac pobjedonosnog pogotka Nikola Vlašić istakao je da je Hrvatska odigrala zrelu i disciplinovanu utakmicu protiv vrlo kvalitetnog protivnika.
"Utakmica je bila očekivano teška. Protivnik je jako kompaktan u obrani, ne daje puno prostora, ali mislim da smo i mi bili takvi. Iskoristili smo naše kontre i polukontre. Imali smo dosta šansi kada bi im oduzeli loptu na sredini terena."
Vlašić smatra da je njegova reprezentacija kontrolisala veći dio susreta uprkos kratkom periodu nervoze nakon primljenog pogotka.
"Kontrolirali smo posjed većinu utakmice, izuzev desetak minuta kada smo primili gol. Tada se uvukla mala nervoza. Sve u svemu, smatram da smo odigrali pravu, mušku, hrvatsku utakmicu."
Na kraju je govorio i o emocijama nakon pogotka kojim je Hrvatskoj donio plasman među 32 najbolje reprezentacije svijeta, istakavši da je zajedništvo njihova najveća snaga.
"Poremeti te gol malo. Nakon minute-dvije šoka, nastaviš igrati dalje. Na kraju smo, hvala Bogu, pobijedili. Svi smo presretni nakon pobjede jer mislim da ova reprezentacija može jako puno. Imamo odličan spoj iskustva i mladosti. Mislim da najbolje tek dolazi."
Zatim je prokomentarisao i pogodak, neobično da baš on postiže golove glavom nakon kornera:
"Osjećaj je odličan kad zabiješ. Bila je jako bitna pobjeda. Lijepo je zabiti, ali iskreno vam kažem da bi sve bilo isto da je bilo tko drugi zabio. Radi se o jednoj dobroj grupi igrača koja se drži zajedno. Molimo svi skupa. Bog nam je jako bitan u životu. Vidi se jedno veliko zajedništvo i osjećam da smo svi kao obitelj."