Fudbalska reprezentacija Hrvatske upisala je izuzetno važnu pobjedu protiv Paname 1:0 u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva i tako zadržala realne šanse za plasman u nokaut fazu.
Jedini pogodak na utakmici u Torontu postigao je Ante Budimir u 54. minuti, no uprkos osvojenim bodovima selektor Zlatko Dalić nije krio da nije u potpunosti zadovoljan onim što je njegova ekipa prikazala na terenu.
Na konferenciji za medije nakon susreta Dalić je priznao da je na poluvremenu bio nezadovoljan izdanjem svojih igrača.
- Prvo, čestitam dečkima, ali moram čestitati i protivniku koji je bio organiziran i pošteno nas namučio. Htjeli smo u pripremi utakmice igrati s krilima, zbog čega je Marco Pašalić dobio prednost ispred Petra Sučića. Igrali smo pod pritiskom i bili smo u grču. Zato sam na poluvremenu onako reagirao jer sam to htio promijeniti. Duge lopte su nas uništavale, svaka druga lopta je bila njihova. Zbog toga sam bio ljut, ali dobro je ispalo. Moramo zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se Gani - rekao je Dalić.
Panama iznenadila Hrvatsku
Hrvatski selektor istakao je da nije očekivao toliko zahtjevan meč protiv Paname, koja ga je impresionirala organizacijom i brzinom.
- Iskreno, nisam očekivao da će biti ovako teška utakmica. Mi nismo najbolje reagirali, što pripisujem tom pritisku jer smo morali uzeti tri boda. Bili smo sputani, nekako smo dali gol pa je bilo lakše. Nisam najsretniji igrom, pogotovo s fazom obrane u prvom poluvremenu. Zaboravit ću to i okrenuti se onome što nas čeka. Protivnik me iznenadio svojom kvalitetom, brzinom i organizacijom - priznao je.
Prema njegovim riječima, ključnim su se pokazale izmjene koje je napravio tokom odmora između dva poluvremena.
- Napravili smo na pauzi promjene i u sistemu jer smo imali dosta problema u fazi obrane što smo htjeli zaustaviti. Kada smo se otvarali, bili smo nemoćni i prespori za protivnika. Te naše promjene su nam donijele sigurnost i na kraju stabilnost. Morali smo reagirati pa su te promjene bile korektne - objasnio je Dalić.
Modrićev veliki jubilej
Posebno emotivan trenutak bio je jubilej kapitena Luke Modrića, kojem je utakmica protiv Paname bila 200. nastup u dresu reprezentacije.
- Moramo biti presretni što ga imamo. Kada netko za klub upiše 200 nastupa, to je puno, a kamoli za reprezentaciju. Ove ovacije koje dobiva od apsolutno svih navijača. 200 nastupa za reprezentaciju nema puno igrača. Daj Bože samo da mu podari zdravlje da što dulje igra - istakao je Dalić.
Slijedi duel s Ganom
Za kraj je pogled usmjerio prema odlučujućem susretu protiv Gane, koja je u drugom kolu remizirala s Engleskom.
- Danas je Gana pokazala svoju kvalitetu. Spriječili su ih da budu dominantni kao protiv nas. Čekaju svoju prigodu i imaju kvalitetne igrače u tranziciji. Oni su već praktički osigurali drugi krug, a mi se moramo pripremiti za tu utakmicu. Ta tranzicija će biti jako važna. Imali su i protiv Engleske takvih situacija, a Panamu su tako dobili - zaključio je Dalić.
Hrvatska će upravo protiv Gane tražiti potvrdu plasmana u narednu fazu Mundijala.