Ovo je, nakon sastanka u Banjaluci sa predsjendikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem, kazao premijer Srbije Đuro Macut.

On je rekao da je bilo riječi o putnim pravcima, koji povezuju Srbiju i Republiku Srpsku, kao i o željezničkoj infrastrukturi od Višegrada do Mokre gore.
Kazao je da je bitan i avio prevoz.
"Ono o čemu smo razgovarali jeste i o oblasti nauke, da otvorimo fondove u Srbiji kako bi podigli kvalitet, nivo naučne saradnje", kazao je Macut.

Minić je izrazio zadovoljstvo nastavkom saradnje sa Vladom Srbije i gospodinom Macutom.
"Razgovarali smo o aktivnosima u kojim smo sarađivali u oblasti kulture, nauke, fondova...Mi želimo da se integrišemo da smo jedan narod, koji ima istu kulturu, jezik i tradiciju. Razgovarali smo i o imfrastrukturi, Banjaluka-Beograd autoput, koji sada gradimo, ima jednu posebnu težinu. Razgovarali smo oko svih ovih dionica, i o petlji Brodac, ugovornih i imovinsko-pravnih odnosa vezanih za ovu dionicu puta", kazao je Minić.
On je rekao da su razgovarali i o zeljeznicama, o onom dijelu od Višegrada prema Mokroj Gori.
"Već u julu bi mogli imati sastanak u Srbiji. Aerodrom Trebinje, rješavamo na nivou zajedničkih institucija oko upisa aerodroma", kazao je Minić.
On je rekao da je bilo riječi i o učešću na EXPO.
"Vidjećemo na koji način da tamo budemo maksimalno prisutni", kazao je Minić.
Macut, koji je i poznati endokrinolog, posjetiće i kliniku endokrinologije na UKC RS.
(BN)