Iranci su s Belgijom remizirali 0:0 i osvojili svoj drugi bod na Mundijalu, a kao i nakon prve utakmice, nisu mogli prenoćiti u Americi, već su odmah imali let za meksičku Tijuanu, gdje je njihov kamp tokom SP-a.
Iako Amerikanci takvu praksu pravdaju odlukom Nogometnog saveza Irana, koji je odlučio premjestiti svoj kamp iz Amerike u Tijuanu, jasno je da se radi o lošem tretmanu reprezentativaca zemlje s kojom je Amerike do prije nekoliko dana bila u ratu, na šta su se žalili i sami nogometaši i selektor Irana.
Praksom da se Iranci odmah nakon utakmice vraćaju u Tijuanu i napuštaju tlo Amerike njima je onemogućen pravilan oporavak, kakav imaju sve druge reprezentacije koje, naravno, mogu prenoćiti u gradovima u kojim su igrali utakmicu.
Iran trenutno ima dva boda i nalazi se na drugoj poziciji na tabeli grupe G, poravnat s Belgijom. Prvi je Egipat sa četiri boda, a na posljednjem mjestu je Novi Zeland.
U posljednjem kolu će Iran tražiti pobjedu protiv Egipta za plasman dalje, dok Belgija igra protiv Novog Zelanda.