Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliki korak ka plasmanu u narednu fazu Svjetskog prvenstva savladavši Katar rezultatom 3:1.
Kerim Alajbegović je postigao vodeći gol protiv Katara u pobjedi od 3:1. Nakon meča obratio se pred kamerama Arene Sport.
"Nisam puno razmišljao, lopta mi je fino legla. Mislim da je bio dobar gol. Dobro smo ušli u utakmicu, malo smo pali, ali smo odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme. Poslije je bilo vruće, dobro izašli na kraju", rekao je Alajbegović.
Na pitanje koga bi volio u 1/16 finala kratko je rekao: "Meni je svejedno".
Posebno se zahvalio navijačima.
"To je 12. igrač, nemam rečenice za to, hvala svima na sjajnoj podršci. Cijeloj Bosni i svima ovdje", rekao je Alajbegović.
Zmajevi su večeras imali ogromnu podršku, kako od onih sretnika na tribinama stadiona u Seattleu, tako i od stotina hiljada navijača koji su susret pratili na trgovima, u domovima i ugostiteljskim objektima širom domovine i koji po svemu sudeći večeras neće spavati zbog historijskog uspjeha naših Zmajeva.