Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će njegov prijedlog biti da se lista sa kojom će izaći na predstojeće izbore zove „Ujedinjena Srbija“.
Vučić je na skupu „Srbija jedna porodica“ ispred Narodne skupštine Srbije kazao da će još nekoliko nedjelja da bude predsjednik i da će onda da podnese ostavku.
„Ovo su moji poslednji dani i poslednje nedelje kao predsednika Republike. I beskrajno sam vam zahvalan na ogromnoj podršci, na ogromnoj ljubavi, jer bez vas nikada ništa ne bih mogao da uradim. Beskrajno vam hvala što ste razumeli i teške poteze koje smo morali da povlačimo“, rekao je Vučić
„Rekao sam predsedniku SNS i rukovodstvu da ću još na predstojećim izborima, ako to budu tažili i želeli, zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno poverenje i da sve o čemu sam govorio možemo da ostvarimo u naredne četiri godine. Moj predlog je da se naša lista na predstojećim pobedničkim izborima zove „Ujedninjena Srbija“. To je najlepši moto koji možemo da imamo. Ništa lepše ne postoji, da celu Srbiju možemo da stavimo pod ime jedne liste. Onima koji su nam pretili kako imaju dvotrećinsku podršku, kako ćemo da plivamo preko Save i Dunava, hoću da kaže, ako budemo radili kako treba onda verujem da ćemo da ih pobedimo ubedljivije nego ikada ranije“, rekao je Vučić.