Вимблдон је годинама имао посебна правила за одређивање носилаца у односу на остале гренд слем турнире, узимајући додатно у обзир претходне успјехе играча на травнатим турнирима.
Међутим, то је укинуто 2020. године и од тада је правило исто као и на преостала три гренд слема – носиоци се одређују према АТП листи објављеној у понедјељак, седмицу прије почетка турнира.
По томе, Новак Ђоковић, осми тенисер свијета, требало је да буде седми носилац због изостанка Карлоса Алкараза. Међутим...
То је урађено без икаквог објашњења, барем за сада. У први мах поставило се питање да ли је ријеч о грешци, да ли су промијењена правила или је поново активирана стара формула која узима у обзир раније резултате на трави.
А онда је, готово два сата након објаве на Инстаграму, цијели пост обрисан, што је потврдило да је највјероватније ријеч о грешци.
Сада се очекује да се Вимблдон огласи и понуди објашњење, преноси .
Било како било, уколико се испостави да је Новак заиста трећи носилац, то значи да не би могао да игра против Јаника Синера или Александера Зверева у четвртфиналу Вимблдона, већ најраније у полуфиналу.
Такође, до финала би могао да се састане само са једним од њих двојице, у зависности од жријеба који је на програму у четвртак.
Вимблдон почиње у понедјељак, 29. јуна, уколико организатори не одлуче да и то изненада промијене. У том случају, надајмо се да ће о томе обавијестити све на вријеме.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу .