Golman reprezentacije Bosne i Hercegovine Nikola Vasilj oglasio se nakon utakmice protiv Katara i pobjede koja bi nas trebala odvesti u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva.
Zmajevi su rezultatom 3:1 savladali Katar i tako gotovo pa ovjerili plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva. Potrebno je da se dogodi svjetsko čudo, a da Zmajevi ne prođu u narednu fazu.
“Tokom utakmice, nemam vremena toliko razmišljati. Dovoljno smo imali vremena nekoliko sedmica da se naviknemo svi. OK je izgledalo u prvom poluvremenu, mislim da im nismo dopustili neku ozbiljniju šansu u ovoj utakmici”, rekao je Nikola Vasilj na početku obraćanja medijima, a na pitanje o povredama u odbrani Zmajeva.
Nakon toga, osvrnuo se na navijanje i na situaciju na tribinama, jer je više desetina hiljada naših navijača bodrilo Zmajeve.
“Možda nije kao u Sarajevu, ali bilo je nevjerovatno nakon utakmice. Na jedan trenutak sam se zaustavio kako bih gledao na tribine da bih se načudio atmosferi. Ove dvije posljednje utakmice sam bio začuđen našim navijačima na tribinama. Sjećam se prije utakmice da je bilo skandiranja mog imena. To je uvijek veliko čuti, kad vidiš da te navijači cijene. Hvala im od srca. Stvarno su nevjerovatni”, dodaje Vasilj.
Golman ističe da igra nije bila najbolja, ali da je najbitnije ostvariti pobjedu i u takvim utakmicama.
“Igra nije bila najbolja, ali nam je najbitniji rezultat. Tim je spreman pobijediti i u takvim utakmicama i ovo je tim koji je spreman za takve stvari. Danas je bilo teško igrati zbog vrućine i pauza. Nekad nam ne dođu dobro pauze, a nekad dođu”, zaključio je Vasilj.
Izvor: klix.ba