Reprezentacije BiH i Katara večeras od 21 sat u Seattleu igraju utakmicu trećeg kola grupe B Svjetskog prvenstva.
Bit će ovo treći međusobni duel u povijesti nogometaša Bosne i Hercegovine i Katara.
Poraz u Dohi
Prva utakmica bila je prijateljska i odigrana je 24. januara 2000. godine u Dohi, a Katar je slavio sa 2:0.
Golove je postigao Mustapha u 65. i 90. minuti susreta.
Zanimljivo da je selektor Sergej Barbarez igrao taj meč. Selektor je bio Mišo Smajlović.
Za BiH su igrali: Adnan Gušo, Muhamed Konjić, Faruk Hujdurović, Bakir Beširević, Omer Joldić, Faruk Ihtijarević, Edin Mujčin, Sejad Halilović, Adnan Kevrić, Sergej Barbarez i Elvir Bolić. Sa klupe su ušli: Almir Memić, Ramiz Husić i Mirsad Dedić.
Remi na Grbavici
Drugi meč odigran je 10. augusta 2010. godine na Grbavici pred 10.000 gledalaca, a završen je remijem 1:1.
Zmajevi su poveli u devetoj minuti golom Vedada Ibiševića, a na 1:1 poravnao je Wesam Rizik sa penala u 58. minuti.
Edin Džeko je jedini koji je igrao od aktivnih, a tu su još aktuelni članovi struke Kenan Hasagić i Emir Spahić.
Selektor Safet Sušić je od prve minute izveo sastav: Kenan Hasagić, Mensur Mujdža, Emir Spahić, Safet Nadarević, Adnan Mravac, Sanel Jahić, Miralem Pjanić, Zvjezdan Misimović, Zlatan Muslimović, Edin Džeko i Vedad Ibišević. Sa klupe su ušli Semir Štilić, Mehmed Alispahić, Ermin Zec, Boris Pandža, Senijad Ibričić i Haris Medunjanin.