LONDON - "Pijevci" iz Londona imaju novog golmana.
Fakti
- Stiže iz redova Brajtona
- Brani za selekciju Slovačke
- Četvrto pojačanje Totenhema
Martin Dubravka novi je čuvar mreže Totenhema, potvrdio je klub. Dubravka će zvanično postati igrač Totenhema 1. jula kada mu istekne ugovor sa Barnlijem.
- Za mene je ovo zanimljiv period, početak novog putovanja i novo iskustvo za moju porodicu i mene. Radujem se onome što slijedi. Sve se veoma brzo odvijalo i zaista sam srećan što sam ovdje. Volio sam da gledam Robertove (trener Roberto de Zerbi) timove godinama unazad, znam sve o njegovom stilu, viziji, a i navijači su sjajni - poručio je Dubravka.
Prošle sezone je Dubravka odigrao 35 mečeva za Barnli, a u Totenhem dolazi kao četvrto pojačanje Roberta de Zerbija poslije Markosa Sensija, Endija Robertsona i Žan-Pola van Hekea. Spursi su kasu morali da otvore samo za Holanđanina za koga su Brajtonu platili 52 miliona funti. Pokušao je Totenhem da dovede i Sandra Tonalija, ali su u Njukaslu rekli da je malo 80 miliona funti za Italijana.
I prije dolaska Martina Dubravke bilo je neizvjesno da li će u klubu ostati golman Giljermo Vikario za koga postoji veliko interesovanje klubova iz Serije A. Golmani ekipe iz Londona su još Antonin Kinski iz Češke i Amerikanac Brendon Ostin. Dubravka je tokom karijere bio član Žiline, Esbjerga, Slovan Libereca, Sparte Prag, Njukasla, Mančester junajteda i Barnlija. Ima 37 godina i za reprezentaciju Slovačke od 2014. skupio je 60 nastupa. (Sportklub)
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.