U zgradi Općine Bugojno jutros se dogodio ozbiljan incident kada je predsjedavajući Općinskog vijeća Igor Vrljić (HDZ) uputio ozbiljne fizičke prijetnje i uvrede načelniku Edinu Mašiću (SDP).
Iz kabineta načelnika poručuju da je njegova sigurnost ugrožena, a cijeli slučaj je odmah prijavljen policiji.
U saopćenju se navodi da su ozbiljne prijetnje i ranije stizale s govornice Općinskog vijeća, a koje su upućivali vijećnici vladajuće većine (SDA - HDZ) te da je današnji čin predsjedavajućeg Vrljića do sada najozbiljniji napad.
Prema zvaničnom saopćenju iz kabineta načelnika, incident se odigrao jutros u 10:05 sati kada je Vrljić ušao u kancelariju višeg referenta za administrativno-tehničke poslove.
Nakon što se interesovao gdje je Mašić, koji je u tom trenutku bio odsutan, savjetnik načelnika mu je prenio informaciju da se načelnik u ured vraća između 11:00 i 11:30 sati.
U tom trenutku, Vrljić je pred svjedocima izrekao prijetnje.
- Azame, reci načelniku, ovo mu je posljednja opomena. Bolje mu je da ne dolazi danas na posao. Da je ovdje, polomio bih ga. J... mu Bog m… - stoji u navodnoj izjavi.
Iz kabineta bugojanskog načelnika oštro su osudili ovakvo ponašanje, navodeći da je nedopustivo da se prvi čovjek općinskog parlamenta ponaša kao nasilnik.
- Svaki komentar na ovakvo ponašanje je suvišan… Sigurnost načelnika Mašića je ugrožena - navodi se u saopćenju.
Slučaj je odmah prijavljen Policijskoj stanici Bugojno, a policijski službenici su već izašli na teren i uzeli izjave od prisutnih svjedoka.
Iz Općine Bugojno očekuju hitno postupanje nadležnih organa.