Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Katar rezultatom 3:1, čime je napravila veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, po prvi put u historiji naše domovine.
Za Zmajeve su pogađali Alajbegović i Mahmić, dok je jedan pogodak bio autogol Abunade. Jedini pogodak za Katar postigao je Al Haydos.
Nakon susreta izjavu je dao Kerim Alajbegović.
- Pa nisam puno razmišljao. Fino mi je legla lopta i onda sam samo htio da je zabijem. I ja mislim da je to bio dobar gol. Dobro smo ušli u utakmicu, 1:0, i onda je došlo do drugog i sve je bilo dobro.
Malo smo pali nakon prednosti, ali prvih 40 minuta smo odigrali fenomenalno. Mogli smo i 3:0 i 4:0 voditi. Bilo je vruće, ali smo se u drugom poluvremenu opet dobro vratili i sve je bilo dobro.
Šta reći za naše navijače — to je 12. igrač. Nemam riječi za tu podršku i hvala svima koji su bili uz nas. Idemo dalje.