Iranska Revolucionarna garda (IRGC) uputila je oštru poruku Sjedinjenim Američkim Državama nakon, kako tvrde, odbijenog američkog napada na otok Sirik. U saopćenju se navodi da su pomorske i zračne snage Korpusa čuvara Islamske revolucije uspješno neutralizirale američku akciju, prenosi iranska agencija ISNA.
Garda je poručila da ovakav potez neće ostati bez odgovora.
- Ističemo da ova agresija neće proći bez odgovora, a naš odgovor će biti brz i odlučan, u vrijeme i na mjestu koje sami odaberemo - navodi se u saopćenju.
Dodaje se i upozorenje da će svaki novi potez SAD-a biti dočekan još snažnijom reakcijom.
- Svaka nova nepromišljenost naići će na žestok odgovor - poručili su iz IRGC-a.