Legendarni Zlatan Ibrahimović uputio je oštre kritike nogometnoj reprezentaciji Norveške zbog načina na koji su pristupili utakmici protiv Francuske.
Norvežani su već na poluvremenu gubili 3:1 od selekcije "Trikolora" i bili su potpuno nadigrani, a dodatno je izazvalo pažnju to što su, prema ocjenama, u susret ušli sa izmijenjenim, rezervnim sastavom.
Ibrahimović je poručio da se s takvim pristupom ne može predstavljati država na Svjetskom prvenstvu.
- Oni imaju šansu da završe prvi u grupi i dobiju lakše protivnike u nokaut fazi, a oni su se uplašili prije utakmice. To nije mentalitet koji ti treba kada igraš za svoju zemlju na Svjetskom prvenstvu - rekao je Ibrahimović za Fox Sports.
Podsjećamo, i glavna zvijezda Norveške Erling Haland (Erling Haaland) ranije je izjavio da će Francuska "svakako pobijediti" u ovom susretu te da Norvežani žele sačuvati snagu za nokaut fazu.
Francuska i Norveška u ovaj duel ušle su poravnate na tabeli sa po šest bodova, dok je Francuskoj odgovarao i remi za prvo mjesto zbog bolje gol-razlike. Međutim, ispostavilo se da će pobjedom gotovo sigurno ovjeriti osvajanje grupe.