Radi se o Urugvaju koji će protiv Španije tražiti pozitivan rezultat, a pobjedom bi čak završili na prvom mjestu u grupi.
Urugvajci nakon dvije odigrane utakmice imaju dva osvojena boda nakon što su remizirali protiv Saudijske Arabije i Zelenortskih Otoka.
Prema pisanju medija iz ove zemlje, nastao je potpuni haos unutar urugvajske reprezentacije pred utakmicu protiv Španije.
Radi se o mnogo nesuglasica između selektora Marcela Bielse, te grupe igrača neposredno pred novu utakmicu.
Sergio Rochet, Manu Ugarte, Rodrigo Bendancur i Fede Valverde zatražili su razgovor nasamo sa selektorom kako bi mu u lice rekli da im se ne sviša stil treninga.
Osim toga njima se navodno ne dopada ni formacija, ai ni postava za koju se odlučio Bielsa za utakmicu protiv Španije.
Ipak, kada je riječ o utakmici protiv Španije njima se najviše ne dopada način nakoju su morali spremati ovu utakmicu
Naime, igrači su se žalili na intenzitet treninga, a sve je dovelo do povreda nekih njihovih saigrača.
Osim toga postavili su i poseban zahtjev svom selektoru, a to je da protiv Španije igra s niskim blokom i na kontre.
Bielsa je navodno zatražio da se okupe svi igrači, izašao je na teren i 48 minuta je samo šutio i gleda u teren.
Nakon toga je pred svima je rekao da su ga pojedini igrači probali smijeniti nakon problema sa Suarezom i Nandezom.
Osim toga rekao je i da je izgradio karijeru Caceresa i Maxija Arauja, te da će on odrediti kako se mora igrati protiv Španije.
Na kraju, završio je svoj govor rekavši da su igrači koji su pozvani za Mundijal oni koji su mu odani.