Nakon remija bez golova protiv Belgije u drugom kolu grupe G Svjetskog prvenstva, nogometna reprezentacija Irana ostavila je dirljivu poruku u svlačionici SoFi stadiona u Los Anđelesu (Los Angelesu).
Iako su oba uvodna meča odigrali na ovom stadionu, američke vlasti su iranskim reprezentativcima ponovo dopustile boravak u gradu od samo 24 sata, primoravši ih da se odmah nakon utakmice vrate u svoj kamp u meksičkoj Tijupani bez noćenja.
Uprkos takvom rigoroznom tretmanu domaćina, Iranci su dostojanstveno izrazili zahvalnost i poslali poruku mira i ljubavi, koja je uz nacrtana dva srca glasila:
Iranska poruka nakon duela s Belgijom. Screenshot / YouTube
- Od drevne Perzije od prije više hiljada godina do današnjeg civiliziranog Irana, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv.
Došli smo u Los Angeles s ponosom, takmičili se s čašću i odlazimo s dostojanstvom.
Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu.
I hvala svakom Irancu koji je dao svoje srce, glas i dušu za Iran tokom ovih 180 minuta.
Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima, napisali su Iranci na poruci.
Svoj naredni susret u grupi G reprezentacija Irana igra protiv Egipta 27. juna u 5:00 sati, a ovaj meč će umjesto u Los Anđelesu odigrati u Sijetlu (Seattleu).