BiH ne može da opstane ni u kakvoj varijanti, najveća međunarodna operacija, ne samo vojna, nego i politička, ovdje nije uspjela da napravi priču, rekao je predsjednik Milorad Dodik.
Dodik smatra da je svima u BiH jasno da od nje nema ništa, da se nije našla unutrašnja kohezija, te napomenuo da se znalo da nije moguća čim je došlo do rata.
Ukazao je da je stvoren istorijski animozitet i da je nemoguće da se sruši voljama koje dolaze sa strane.
“Nepomirljive istorijske razlkikje su učinile da nema nikakvih mogućnosti”, rekao je Dodik na tribini “Geostrateški pravac Srpske” koja se večeras emituje na RTRS-u.
On je napomenuo da se kao nasilni mehanizmi za pravljenje njihove države masovno koriste antidejtonski organi kao što su Sipa, Sud, Tužilaštvo, antiustavni Ustavni suda BiH da bi se disciplinovali ostali.
Dodik je ponovio da je nemoguće prihvatiti pokušaji da se nametnu organi BiH kao hijerahijski iznad organa Republike Srpske.
“Konačno bi Republika Srpska trebalo da kaže ne jednom takvom konceptu”, ocijenio je Dodik.
Ukazao je da će međunarodna intervencija još malo trajati ali da se i ona cijepa, te dodao da ga raduje da kod svih na ovom prostoru preovladava želja za mirom.