Lider SNSD-a Milorad Dodik izjavio je večeras da 100 godina postojanja Fudbalskog kluba /FK/ “Sloga” iz Donjih Pogradaca kod Gradiške govori o 100 godina postavljanja ovog divnog podkozarskog mjesta kojem je fudbal bio jedno od dva obilježja.
“Prvo obilježje je bila pilana, a drugo fudbalski klub i to je nešto što govori o postojanosti i trajanju. Ja sam djete košarke, ali znam mnoge dobre igrače koji su iz mog kraja ovdje dolazli i veoma respektovali fudbalski klub iz Gornjih Podgradaca”, rekao je Dodik novinarima uoči svečane akademije povodom vijeka postojanja kluba.
Dodik je istakao da ovo mjesto, kao i mnoga druga slična, žive uvijek za neku zajedničku priču, bilo da je to kulturno-umjetnočko društvo ili je to sportski klub.
“Ovo je zaista jedan vrijedan ljubilej. Znam da će sutra doći ovde veterani velikih klubova koji će igrati. Znam da je potreban veliki napor za sve ovo, koji ulažu prije svega upravo igrači. Podržaćemo ovaj klub sa u narednim takmičenjima sa 60.000 KM”, istakao je Dodik.
Dodik je ukazao na to da se danas obilježava vijek sporta, zajedništva i posvećenosti svom kraju.
“FK `Sloga` je kroz čitav jedan vijek okupljala generacije, promovisala sportske vrijednosti i bila važan oslonac društvenog života Gornjih Podgradaca i Potkozarja. Očuvanje ovakvih klubova znači očuvanje tradicije, identiteta i prilike da mladi odrastaju uz sport i prave vrijednosti”, poručio je Dodik.
On je upravi kluba i fudbalerima poželio još mnogo uspješnih sezona i sportskih pobjeda.
UVIJEK SMO IMALI MLADE KOJI ZNAJU ODBRANITI I GOL I REPUBLIKU SRPSKU
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik poručio je večeras da je Republika Srpska uvijek imala mlade koji znaju odbraniti i gol i Republiku Srpsku.
“Uvijek smo imali mlade koji znaju odbraniti. I gol i Republiku Srpsku”, napisao je Dodik na društvenoj mreži “Iks” uz video snimak sa omladinom Fudbalskog kluba “Sloga” Donji Podgradci.
Увијек смо имали младе који знају одбранити.
И гол и Републику Српску. pic.twitter.com/qv4ZeUObON— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 26, 2026